در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
کاربر گرامی برای بازدید بیشتر و همچنین حضور در صفحه اول گوگل و تبلیغات در صفحه های اجتماعی آگهی خود را به صورت ستاره دار ثبت نمایید

شست

آموزش فارسی پردازش تصویر با پایتون

آموزش فارسی پردازش تصویر با پایتون

آگهی رایگان
  • خدمات آموزشی
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۷/۰۸
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۷/۰۸
  •    اصفهان اصفهان

یکی از زمینه های تحقیقاتی و کابردی بسیار مهم و جالب ، حوزه پردازش تصویر و ماشین بینایی می باشد. الگوریتم های بسیار زیادی تاکنون در این زمینه معرفی شده و کابردهای بسیار مهمی برای آن پیدا شده است. یکی از مثالهای بسیار به روز این حوزه مثال ماشین های خود ران می باشند. این ماشین ها دارای راننده نیستند و خودشان بر اساس اطلاعاتی که از دوربین ها و سنسورهای خود دریافت می کنند، مسیر حرکت خود را تشخیص می دهند. در زیر ماشین خود ران شرکت گوگل را مشاهده می کنید.

گروه ایران متلب قبلا آموزش پردازش تصویر و ماشین بینایی در متلب را برای استفاده کاربران عزیز و محترم خود تهیه کرده بود. اکنون آموزش پردازش تصویر و ماشین بینایی در زبان برنامه نویسی پایتون تهیه شده است.
ما در این آموزش از نسخه 3 کتابخانه opencv استفاده کرده ایم. این کتابخانه یکی از مشهورترین مجموعه توابع آماده پردازش تصویر می باشد. ما آنرا در پایتون نصب خواهیم کرد و به شما نحوه کار با آنرا آموزش می دهیم.
به جرات می توان گفت که این آموزش بسیار شیرین و ساده می باشد و تمامی علاقه مندان می توانند از آن استفاده کنند.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که مزیت پایتون نسبت به متلب در پیاده سازی الگوریتم های پردازش تصویر چیست ؟
1 ) برنامه پردازش تصویری که شما با زبان پایتون می نویسید بر روی هر سیستم عامل دیگری قابل اجرا می باشد اما کد متلب تنها بر روی سیستمی اجرا می شود که متلب نصب باشد.
2) ما در آموزش های بعدی قصد داریم کار با بردهای آماده مانند Raspberry Pi را برای شما تهیه کنیم. اگر با پایتون برنامه های پردازش تصویر نوشته باشید، آموزش کار با این بردها مثل آب خوردن برای شما می شود.

3) متلب یک نرم افزار تجاری است و شما باید برای آن پول پرداخت کنید اما پایتون کاملا رایگان است.

پیش نیازها :

آموزش برنامه نویسی پایتون : مشخصه دیگه تا پایتون بلد نباشید، میخواهید چه جور پردازش تصویر در پایتون کار کنید ؟
محاسبات عددی در پایتون : این یکی از ابزارهای پایه کاربردهای مهندسی می باشد که هر برنامه نویس پایتون باید آن را بلد باشد.
خواستن : این را دیگه شوخی نوشتم ولی تا نخواهید یاد بگیرید، کسی نمیتونه چیزی را به زور به شما یاد بدهد.

لینک دانلود


دانلود آموزش کامل در https://goo.gl/KKv4qn

  ثبت آگهی رایگان